Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie w ramach współpracy mieli przyjemność uczestniczyć w projekcie pt. „CO NAM W DUSZY GRA” organizowanym przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich oraz DPS Dobiegniew. W sumie odbyły się trzy spotkania z młodzieżą z Niemiec, Ukrainy oraz Polski.
20.05.2015r. 15- osobowa grupa z Wymiany przyjechała do DPS, żeby poznać specyfikę funkcjonowania placówki, zamieszkujące w niej osoby oraz spędzić wspólnie z nimi czas. Spotkanie odbyło się w świetlicy, w towarzystwie Dyrektora DPS Barbary Kucharskiej, kierownika OHP Krzysztofa Woźniaka, młodzieży oraz mieszkańców. Młodzież nawiązała kontakt z pensjonariuszami. Grupa zwiedziła również plażę nad jeziorem Wielgie. W prezencie dla Mieszkańców młodzież przywiozła dla nich własnoręcznie upieczone ciasteczka oraz placek. 
21.05.2015 r. druga część młodzieży w towarzystwie mieszkańców wspólnie spędziła czas przy ognisku, na terenie DPS. Każdy miał okazję skosztować pieczonej kiełbasy, ziemniaków oraz jabłek. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Przy okazji spotkania oprowadzano młodzież po terenie placówki.
Duże wrażenie na przybyłych gościach wywarły prace rękodzielnicze p. Janka Kołodziejka, który z chęcią opowiadał o technikach wyszywania obrusów, obrazów metodą krzyżykową. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem jego prac i zaangażowania. Młodzieży pierwszy raz spotkała się z mężczyzną o takich zainteresowaniach.
26.05.2015 roku odbyło się końcowe spotkanie wszystkich uczestników ( ok. 40 osób) Projektu. Specjalnie dla mieszkańców „domu” młodzież przedstawiła trzy samodzielnie przygotowane przedstawienia: taneczne, klaunów oraz muzycznej inscenizacji bajki pt. „Śpiąca królewna i 7 krasnoludków”. Pani Dyrektor podziękowała za możliwość uczestniczenia w realizowanym Projekcie oraz  pomoc, stworzenie ciepłej atmosfery i okazanie serca mieszkańcom naszego „domu”. Na zakończenia wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz kubki z logo DPS. Na wszystkich czekał poczęstunek -  przepyszny bigos, pieczony kurczak oraz smalec z ogórkiem małosolnym. Wśród przybyłych nie zabrakło gości. Były razem z nami pracownicy PCPR w Drezdenku oraz rodziny mieszkańców. Kierownik OHP Krzysztof Woźniak podziękował za udaną współpracę, której celem było przede wszystkim zrozumienie i akceptacja innych ludzi. Młodzi ludzie ze łzami w oczach opuszczali teren Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. Dla wszystkich była to nie tylko fajna przygoda, ale także szkoła życia, dzięki której uczyliśmy się tolerancji i szacunku wobec odmienności wiekowej, kulturowej i obyczajowej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do obejrzenia
aktualnej strony internetowej
Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie
 
 
***
Redaktor strony (tekst i zdjęcia):
mgr Anna Firlej instruktor k-o
oraz Ewelina Zielińska
starszy instruktor terapii zajęciowej
- pracownicy DPS Dobiegniew
***
***
Kliknij na zdjęcie lub tekst by zobaczyć więcej!!!!
***
 ©2017 DPS Dobiegniew
Liczba odwiedzin: 6076