Od 18 do 25 maja 2016 roku Dom Pomocy Społecznej wspólnie z OHP Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Strzelcach Kraj. realizował projekt pt. " Opowiedzcie nam swoją historię." W programie wzięły udział trzy mieszkanki "domu": pani Anastazja, pani Wacława oraz pani Wanda oraz młodzież z Polski, Ukrainy i Niemiec.
            Program projektu polegał na:
- uczestniczeniu młodzieży w VI Festiwalu Form Artystycznych o Tematyce Żeglarskiej dla Domów Pomocy Społecznej Woj. Lubuskiego "Szanty - Dobiegniew 2016",
- przeprowadzaniu przez młodzież wywiadów z trzema mieszkankami na temat ich lat młodości, przeżytych chwilach grozy w okresie II wojny światowej oraz tego, jak poradziły sobie w czasach powojennych. Spotkania odbywały się przez trzy dni i trwały kilkanaście godzin. Młodzież wraz z tłumaczami zadawała pytania oraz skrupulatnie notowała każdą opowiedzianą historię.
            Ostatniego dnia w świetlicy odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Pan Krzysztof Woźniak, pomysłodawca projektu, serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za dobrą współpracę, szczególnie mieszkankom, które odważyły się podzielić swoimi często bolesnymi wspomnieniami.
            Łukasz Iwański, zastępca Dyrektora DPS podziękował za zaangażowanie młodzieży w tworzenie wywiadów i wyraził całkowitą aprobatę do współpracy w przyszłym roku.
            Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder wyraził uznanie dla takich projektów, podkreślając, iż przez takie działania młodzież na własne oczy słucha i poznaje życie pokolenia, które już nie wróci. To bardzo dobra lekcja historii dla naszych narodów.
            Na koniec młodzież zaprezentowała scenki o charakterze tanecznym, teatralno - komicznym oraz muzycznym. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz smycz z brelokiem.  
            Wspomnienia mieszkanek zostaną wydane w formie broszury i będą udostępnione mieszkańcom Powiatu.   
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do obejrzenia
aktualnej strony internetowej
Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie
 
 
***
Redaktor strony (tekst i zdjęcia):
mgr Anna Firlej instruktor k-o
oraz Ewelina Zielińska
starszy instruktor terapii zajęciowej
- pracownicy DPS Dobiegniew
***
***
Kliknij na zdjęcie lub tekst by zobaczyć więcej!!!!
***
 ©2017 DPS Dobiegniew
Liczba odwiedzin: 128